Choroba stóp i paznokci – grzybica…

Grzybica stóp i paznokci to choroba, która dotyka coraz większą część populacji.Zarazić się nią można wszędzie na basenach, w akademikach, internatach, siłowniach, publicznych toaletach, nie dbając o higienę, chodząc boso oraz nosząc źle dobrane obuwie. Obuwie wykonane ze sztucznych materiałów, nie przepuszcza powietrza i powoduje nadmierną potliwość stóp. Wilgoć i ciepło to idealne warunki dla rozwoju grzybicy, która uważana jest już za chorobę społeczną. Dlatego ważne jest, by od razu zacząć działać!
Jeśli zauważymy jej objawy koniecznie musimy się zgłosić do specjalisty by rozpocząć leczenie, nie narażając na ryzyko zakażenia się innych osób.

Objawy:
– zaczerwienienie skóry
– pieczenie stóp
– swędzenie stóp
– nadmierna potliwość stóp
– pękanie naskórka
– łuszczenie naskórka
– brzydki zapach stóp

Objawy te zaczynają się pojawiać w przestrzeniach międzypalcowych zaczynając od najmniejszego palca w kierunku palucha.
Najważniejsza jest szybka reakcja, w początkowym stadium wystarczy zastosowanie odpowiednich preparatów przeciwgrzybiczych. Nieleczenie grzybicy między palcowej powoduje jej rozprzestrzenienie na paznokcie stóp. Stopień zaawansowany bardzo utrudnia życie codzienne, nie tylko pod względem estetycznym stóp ale również przy innych czynnościach np. przy chodzeniu może sprawiać ból. Leczenie jest trudne i czasochłonne.