SPA dla kobiety w ciąży

SPA dla kobiety w ciąży

„Ciąża to nie choroba” zwykło się mówić i nie ma w tym stwierdzeniu żadnych uszczypliwości. Kobieta powinna pozostać aktywną, oczywiście na miarę swoich możliwości, bowiem położenie się na 9 miesięcy do łóżka nie jest dobrym pomysłem.

W Polsce znajduje się wiele ośrodków SPA, które w swoich ofertach mają specjalne zabiegi dla kobiet w ciąży. Do ich wykonywania wykorzystuje się głównie kosmetyki dr Ireny Eris, Dermiki czy Clarinsa. Zestawy zabiegów mogą być rozłożone na kilka dni lub stanowić pojedyncze jednodniowe spotkania.

W trosce o swoje ciało skorzystać można także z kosmetycznych salonów piękności, których w każdym mieście znajduje się bardzo dużo. Każdy z nich potrafi zrelaksować i wpłynąć na poprawę samopoczucia oraz wygląd kobiety.
Najbardziej odpowiedni czas na zabiegi w SPA to II i III trymestr ciąży, a więc okres między 16 i 34 tygodniem. Pierwszy trymestr powinien przebiegać bez zakłóceń, bowiem w tym czasie kształtują się ważne organy dziecka, pod koniec ciąży zabiegi mogą być z kolei dużym utrudnieniem dla samej kobiety.

O tym, na jakie zabiegi się zdecydujemy decydujemy zarówno my, jak i wykwalifikowana kadra. Jeśli istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania, należy z zabiegów zrezygnować. Wiele jednak kobiet może się zdecydować na każdy proponowany kobietom w ciąży bez wyjątku.
Trzydniowy pobyt w ośrodku SPA to koszt rzędu około tysiąca złotych. Zabiegi te wpływają na poprawę kondycji, likwidację bólu kręgosłupa, wzmocnienie mięśni miednicy, zapobieganie powstawaniu żylaków, rozstępów i cellulitu.
W związku ze wzrostem zapotrzebowania na jod, zaleca się pobyt nad morzem, jeśli jednak jest ono oddalone dość sporo, lepiej znaleźć coś bliżej domu. Pobyt w SPA to świetna okazja do wyjazdu z partnerem, z którym często nie mamy czasu spokojnie porozmawiać o wszystkich trapiących was sprawach.