Zdrowe odchudzanie, zdrowa dieta

Jak schudnąć stosując zdrowe diety, jak szybko zgubić zbędne kilogramy, zdrowe odchudzanie

Wiele z nas pragnie pozbyć się dodatkowych kilogramów i to najlepiej w jak najszybszym tempie. Niestety, wypracowanie efektów, które będą się utrzymywać przez bardzo długi czas wymaga od nas cierpliwości i systematyczności.

Nie ulega watpliwości, że wszystkie bardzo wymagające diety, które obiecują schudniecie nawet do dziesięciu kilogramów w ciągu miesiąca są bardzo zachęcajace. Fantastycznie byłoby skorzystać z takiej diety i w jakiś nadzwyczajny sposób pozbyć się nadwagi. Niestety- takie rzeczy się nie zdarzają. A takie odchudzanie na własną rękę, do tego w tak szybkim tempie może zaszkodzić, dlatego aby bezpiecznie i zdrowo schudnąć należy dietę skonsultować z lekarzem dietetykiem.

Zazwyczaj zdrowe odchudzanie polega na chudnięciu w tempie maksymalnie jednego kilograma tygodniowo.

Nierzadko możemy spotkać się z sytuacją, że rozpoczynając jakąkolwiek zdrową dietę, na początku bardzo szybko tracimy na wadze. Nie martwmy się, to nic złego. Zazwyczaj w pierwszej kolejności tracimy wodę. Dlatego też po upływie pierwszych kilku dni odchudzania na zdrowej diecie waga może wskazać o kilka kilogramów mniej. W trakcie kolejnych etapów zdrowego odchudzania organizm przestawia się na bardziej „oszczędny” tryb, szybkość metabolizmu spada, więc i tempo pozbywania się niechcianych kilogramów będzie wolniejsze.

Najlepiej dopasowany sposób zdrowego odchudzania to taki, który gwarantuje zdrowy dla organizmu spadek wagi. Nie powinno się przedkładać szybkości i łatwości odchudzania nad zdrowie. W końcu odchudzamy się również dla zdrowia, więc nie warto nadwyrężać kondycji i stanu organizmu tylko po to, aby zgubić zbędne kilogramy. Zdrowe oddchudzanie według lekarzy dietetyków to takie, które pozwala schudnąć przez tydzień około jednego kilograma.

Jeśli chcesz schudnąć nie kilka kilogramów dla poprawy sylwetki, a zamierzasz schudnąć więcej to nie możesz zbyt pochopnie podchodzić do tego problemu. Przy większej nadwadze czy już otyłości odchudzanie powinno być kwestią zdrowia, a nie urody. Nie można liczyć na szybkie odchudzanie i to w dodatku bez efektu jojo. Zdrowe odchudzanie powinno być rozłożone w czasie, a najlepiej jest gubić około 1kg tygodniowo. Organizm ma czas, żeby się przyzwyczaić do mniejszej wagi, a odchudzania nie traktuje jako coś negatywnego. Pomyśl, co będzie się działo ze skórą gdy schudniesz zbyt szybko?

Osoby, które próbują zrzucić zbędne kilogramy w wielu przypadkach decydują się na własną rękę zastosować dietę uznaną właśnie w świecie za bardzo skuteczną. Nie jest to najlepszy pomysł, dlatego że każdy organizm jest zupełnie inny. Każdy z nas też zupełnie inaczej reaguje na podawane mu substancje pokarmowe lub też na ich brak, czy nagłe wyeliminowanie.

W związku z tym zaleca się by osoba która pragnie rozpocząć zdrowe odchudzanie dokonała tego pod kontrolą lekarza – dietetyka. Obecnie jest bardzo dużo gabinetów lekarskich poświęconych problemowi nadwagi, a także niedowagi. Wizyta w takim gabinecie rozpocznie się zapewne od pomiaru naszej wagi. W bardziej wyspecjalizowanych gabinetach jest także stosowane badanie jakim jest pomiar tkanki tłuszczowej. To podstawowe badanie oraz osiągnięte wyniki, są dokładnie analizowane przez lekarza. Następnie dietetyk robi z nami wstępny wywiad, z którego najczęściej dowiaduje się o najbardziej podstawowych błędach żywieniowych, które utrudniają osiągnięcie upragnionej wagi. Tak więc jeśli chcemy się odchudzać wybierzmy zdrowe odchudzanie.