Ćwiczenia na cellulit to nie wszystko, czyli jak pozbyć się skórki pomarańczowej

Za wszelką cenę pragniesz uporać się ze skórką pomarańczową, która zaatakowała twoje ciało? Myślisz, że same ćwiczenia na cellulit wystarczą? Choć są niezbędne do walki ze skórką pomarańczową, to warto wspomóc je inną „bronią”.

Czy ćwiczenia wystarczą, by pokonać cellulit?

Jak już wyżej wspomniałam – ćwiczenia są niezbędne, by pozbyć się cellulitu. Aczkolwiek same nie wystarczą. Ponadto trzeba wiedzieć, że wcale nie musimy biegać każdego dnia przez kilka godzin, by natychmiast pozbyć się cellulitu. W taki sposób na pewno go z siebie „nie wytrząśniemy”. Lekarze mówią – lepszy mniej intensywny ruch, aniżeli katorżnicze treningi, które szybko zniechęcają człowieka. Na początek warto zacząć od joggingu, jazdy na rowerze, jazdy na rolkach. Wystarczą również energiczne marsze.

Jeśli nie mamy motywacji do tego, by ćwiczyć w domu, warto zapisać się do klubu fitness. W gronie osób zmagających się z podobnymi problemami jest raźniej. Ponadto takie „wypady” mają dodatkową zaletę – można poznać nowych znajomych.

Jeśli nie ćwiczenia, to co?

By walka ze skórką pomarańczową była bardziej efektywna należy ćwiczenia na cellulitpołączyć z odpowiednią dietą oraz stosowaniem odpowiednich kosmetyków antycellulitowych.

Co jeść?

W walce z cellulitem pomocna będzie odpowiednia dieta. Nie musi być to specjalny jadłospis stworzony przez dietetyka. Wystarczy, że zrezygnujemy kilku niekorzystnych dla naszego organizmu przyzwyczajeń. Jeśli dotychczasowe menu zastąpimy wysokobiałkową dietą oraz ograniczymy spożywanie tłuszczów zwierzęcych, można spodziewać się zadowalających rezultatów. Sporą ilość białka można znaleźć w warzywach strączkowych, jajkach, rybach, czy też białym serze (musi być chudy). Nie zapominajmy o napojach. Oczywiście należy bezwzględnie zrezygnować z coli czy soków. Picie kawy i palenie papierosów nie jest wskazane. Woda niegazowana dodatkiem wyciśniętego soku z cytryny będzie idealnym napojem. Warto pamiętać, że świeża cytryna jest bogatym źródłem witaminy C, która jest „zabójcą tłuszczu”.

Nierzadko zdarza się, że między posiłkami podjadamy. Jeśli nie możemy się powstrzymać, warto wybierać „zdrowe” przekąski, Oczywiście nie należy przesadzać, gdyż można sobie pozwolić wyłącznie na dwie takie przekąski. Gdy dopadnie nas wilczy głód sięgnijmy po łyżeczkę rodzynków, które uprzednio należy zamoczyć w przegotowanej wodzie. Możemy sobie również pozwolić na 10 dekagramów jabłka lub gruszki, dziesięć rzodkiewek, dwa pomidory, 100 mililitrów maślanki bądź pięćdziesiąt mililitrów pełnotłustego mleka. Przed snem warto wypić szklankę wody bądź też pięćdziesiąt mililitrów ciepłego mleka.

Jakie kosmetyki stosować?

Firmy kosmetyczne oraz farmaceutyczne prześcigają się w stwarzaniu coraz to nowszych preparatów antycellulitowych. Kobiety dotknięte skórką pomarańczową najchętniej wybierają kosmetyki, które mogą mieć różną konsystencję. W sprzedaży są bowiem dostępne balsamy, żele czy serum. Zdarzają się również peelingi o właściwościach antycellulitowych. Jak zatem wybrać preparat, który rzeczywiście będzie skuteczny i przyczyni się do usunięcia skórki pomarańczowej.

By kosmetyki na cellulit przyniosły oczekiwany rezultat muszą zawierać odpowiednie substancje. Popularnymi składnikami kosmetycznych specyfików są między innymi: ekstrakt z bluszczu, kofeina, L-karnityna, ekstrakt z głogu, wyciąg z liści z miłorzębu japońskiego, czy też ekstrakt z kakaowca i guarany.

Jakie działanie wykazują wymienione wyżej składniki? Wyciąg z bluszczu przyczynia się do poprawy mikrokrążenia, którego zaburzenia powodują powstawanie skórki pomarańczowej. Ponadto substancja taka wygładza skórę. Kofeina korzystnie wpływa na krążenie, jak również zwiększa aktywność enzymu powodującego rozkład trój glicerydów na wolne kwasy tłuszczowe. Z kolei wolne kwasy są przekształcane w energię. L-karnityna słynie ze swoich właściwości spalających tłuszcz. Dlatego też jej „obecność” w preparatachzwalczających cellulit może okazać się niezbędna. Ponadto substancja ta przyczynia się do przyspieszenia metabolizmu. Wyciąg z głogu pobudza proces rozkładu zbitego tłuszczu na wolne kwasy tłuszczowe, które następnie zamieniane są w energię. Ekstrakt z miłorzębu japońskiego przyczynia się nie tylko do redukcji cellulitu poprzez usuwanie nadmiaru tłuszczu z tkanek, ale również jest w stanie zapobiec powstawaniu rozstępów.

Warto dodać także, iż nakładając krem trzeba pamiętać o masażu skóry. Dzięki niemu specyfik lepiej i szybciej się wchłonie, a dodatkowo krążenie zostanie pobudzone. Do masażu można użyć specjalnych przyrządów. Jeśli nie posiadamy takowych wystarczy szorstka gąbka, rękawica, a nawet suchy ręcznik. A przed aplikacją preparatu warto wykonać peeling, by skóra lepiej przyjęła dobroczynne substancje.

Jak zatem skutecznie zwalczyć skórkę pomarańczową? Ćwiczenia na cellulit połączone z odpowiednią dietą oraz kosmetyki to doskonały sposób na piękne ciało, pozbawione „cellulitowych” bruzd.