Depilacja mężczyzn: wszystko, co warto o tym wiedzieć

Depilacja mężczyzn – jeszcze niedawno wydawało się, że coś takiego po prostu nie istnieje. Teraz jednak już wiadomo, że mężczyźni podobnie jak kobiety mogą dbać o siebie, stosując w tym celu różne środki. Depilacja męska tym samym przestała być tabu, choć nadal nie jest tak samo popularna, jak depilacja kobiet. Mimo to nie da się już tego zjawiska ignorować, zamiast tego należy starać się je poznać, bo gdy chodzi o depilację dla mężczyzn to pokutuje tu wiele mitów, ktore naprawdę nie mają żądnego związku z faktami. Jak wiec wygląda prawda o męskiej depilacji? Czas na porcję rzetelnej wiedzy, a tę zapewni wam nasz tekst.

Zacznijmy od mitu pierwszego, który głosi, że męska depilacja jest wynalazkiem naszych czasów, a kiedyś, gdy świat był jeszcze – jak mówią konserwatyści – normalny mężczyźnie podobne bzdury nie przyszłyby do głowy. Cóż, to naprawdę zupełny bezsens, bo nowością depilacja jest może w Polsce, ale sama w sobie jest znana już od starożytności. W starożytnej Grecji na przykład gładkie męskie ciało było uznawane za niezwykle atrakcyjne i Grecy przywiązywali duża wagę do usuwania owłosienia. Rzeczywiście, w gorącym klimacie miało to też znaczenie dla higieny, ale nie oszukujmy się, chodziło też o estetykę i pewien kanon urody. W wielu kulturach zresztą dbanie o gładkie ciało znacznie dłużej uchodziło za obowiązek, takżedla mężczyzn. Rzeczywiście, później o tym na dość długi czas zapomniano, ale warto pamiętać o tej historii, bo pokazuje ona, że męskość i kanon wyglądu dla mężczyzn nie są czymś niezmiennym. W takiej sytuacji naprawdę nie powinno nas dziwić, że niektórzy mężczyźni preferują usuwanie zbędnego owłosienia.

Po co mężczyźni depilują ciało?

To samo pytanie można by zadać odnośnie do kobiet, ale jakoś nikt go nie zadaje. Cóż, tak naprawdę chodzi tu o estetykę i higienę,  przy czym estetyka zdecydowanie przeważa. Przecież tak na zdrowy rozum także w kobiecych, owłosionych nogach nie ma nic złego, a jednak jest to trend w zdecydowanym odwrocie. Podobnie rzecz się ma z męskim usuwaniem włosów. Otóż po prostu zmieniła się moda i coraz więcej kobiet twierdzi, że podobają im się panowie nie za bardzo owłosieni. Inna sprawa, że mężczyźni także dostrzegają zalety depilacji. Na przykład bujne owłosienie na plecach wcale nie jest niezbedne i o wiele przyjemniej pokazać się na plaży bez niego, bo jeśli włosów jest naprawdę dużo to zupełnie niepotrzebnie przyciągają ciekawskie spojrzenia i ich właściciel może czuć się mało komfortowo. Szczególnie, gdy wielu mężczyzn zaczyna się depilować, wiec ciało mocno owłosione zaczyna budzić zdumienie. Zmieniają sie też upodobania kobiet, które coraz bardziej skłonne są interesować się panami mającymi gładkie i wydepilowane ciała. Poza tym pozostają jeszcze kwestie higieny, choć to akurat ma największe znaczenie, jeśli chodzi o depilację pach. Włosy pod pachami są niestety ogromnym sprzymierzeńcem potu i przykrego zapachu. Jeśli ich nie usuniesz, to antyperspirant nie będzie mógł działać naprawdę skutecznie, bo tylko niewielka jego ilość dotrze do celu, czyli osiądzie na skórze. Jeśli wiec depilacja pach nie do końca cię przekonuje to warto chociaż skrócić znacznie włosy. Bardzo dobrze nadaje się do tego trymer – taka forma maszynki do strzyżenia włosów na ciele. Trymer to też alternatywa do depilacji intymnej, jaką często stosują mężczyźni.

Jakie są dobre metody na depilację dla mężczyzn?

nie zawsze to, co dobre dla kobiet jest dobre także dla mężczyzn. Tak też jest w przypadku depilacji .Na przykład depilator lepiej, by pozostał urządzeniem typowo damskim, bo do męskiego owłosienia jest po prostu za słaby. Co zatem można polecić facetom? Oto kilka propozycji dla panów – szczególnie godne polecenia metody usuwania zbędnego owłosienia

Depilacja laserowa to metoda, o jakiej wie niewielu mężczyzn. Jednak większości laser kojarzy się przede wszystkim z militariami lub filmami sensacyjnymi, tymczasem jest też bardzo szeroko stosowany w pielęgnacji urody. Depilacja laserowa jest zdecydowanie najskuteczniejsza. Tak dobrze niszczy cebulki włosowe, że włosy nie odrastają w ogóle, a jeśli już to dopiero po kilkunastu latach. Warto wybrać depilację laserowa, bo w przypadku męskiego, grubego i mocnego owłosienia zdecydowane działanie jest jak najbardziej wskazane. Depilacja laserowa niestety jest dość kosztowa i w zależności od indywidualnego przypadku potrzeba kilku sesji z laserem, by całkowicie wyeliminować owłosienie na danej części ciała. Jednak warto ponieść te koszty, bo biorąc pod uwagę, na ile wystarczy efektów depilacji laserowej i tak wydaje sie na nią mniej, niż w sumie na inne metody usuwania owłosienia. Poza tym niezaprzeczalną zaletą jest też oszczędność czasu. Ciało jest na trwale gładkie i już nie musisz sobie zaprzątać tym głowy. Warto też wiedzieć, że w sprzedaży są już dostepne, także w polskich sklepach internetowych domowe zestawy do depilacji laserowej, także bardzo skuteczne, a zdecydowanie tańsze niż zabiegi u lekarza.