Dieta paleo

Dieta paleo jest niezwykle popularna w USA.Bije rekordy popularności, bo jest niezwykle skuteczna, choć jak w każdej diecie musimy się zdyscyplinować i nie jeść określonych posiłków.

Jej twórcą jest dr. Loren Cordain. Podstawą tej diety jest założenie, że człowiek powinien jeść tylko to, do czego przystosowała nas genetyka i co pierwotnie jedliśmy. Człowiek jaskiniowy nie miał problemów z otyłością ani nie chorował na serce, co oznacza, że te problemy współczesności wynikają z niewłaściwego odżywiania – a dokładniej z jedzenia niezdrowej żywności.

Celem diety jest zmniejszenie ilości złych tłuszczy i zwiększenie tych dobrych.Dzięki tej diecie zmniejszymy też ilość cukrów. Co ważne, dieta ta nie daje efektów jo-jo, bo waga obniża się stopniowo. Choć wadą jest to, że nie jest to dieta która przynosi od razu efekty, lecz jest długoterminowa.

Wymaga całkowitego wykluczenia pewnych dań takich jak: nabiał, ziarna, rośliny strączkowe, ziemniaki i przetworzone produkty. Co oznacza, że trzeba sobie gotować.

Wolno, a wręcz należy jeść : chude mięso (polecamy udka kurczaka- zawierają sporo białka), ryby, owoce morza i świeże owoce i warzywa.

Jak widać dieta jest bardzo restrykcyjna, ale przynosi dobre efekty.