Dlaczego walka z trądzikiem jest trudna?

spa1Część osób nawet jeśli minie okres dorastania dalej zmaga się z trądzikiem i dla nich to zawsze jest syzyfowa praca. Gdy już myślą że wychodzą na prostą, to akurat chwile później znów problem wraca. Skąd bierze się problem?

Z trądzikiem każdy miał do czynienia, większym bądź mniejszym stopniu. Główne czynniki które wpływają na jego rozwój to poczynając od hormonalnych burzy w okresie nastoletnim, nieprawidłową pielęgnację skóry, ciepło, tarcie, zwiększoną wilgotność powietrza, aż kończąc na niektórych lekach, które pobudzają gruczoły łojowe. Często próbujemy walczyć z problemem po swojemu, idziemy do pierwszej lepszej drogerii i kupujemy cokolwiek co ma napisane na opakowaniu „przeciw trądzikowi”. Szczególnie szkodliwe okazują się być kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy, które zawierają substancje zatykające ujścia gruczołów łojowych, kosmetyki wodoodporne oraz takie, które zaostrzają trądzik poprzez syntetyczne substancje zapachowe. Możliwe, że zmiana kosmetyków trochę ustabilizuje naszą skórę, ale czasem lepiej odwiedzić dermatologa i salon kosmetyczny.

Pamiętajmy, trądzik może być chorobą genetyczną. U takich osób mamy do czynienia z wadą w prawidłowym funkcjonowaniu skóry, w tym gruczołów łojowych oraz nadmierne rogowacenie komórek naskórka. Oznacza to, że do końca życia będą mieć wzmożoną skłonność do powstawania zmian trądzikowych i bardziej niż osoby z jakimkolwiek innym typem skóry podatne będą na czynniki zaostrzające ten stan. Jak można temu zaradzić? Salon kosmetyczny kraków oferuje zabiegi, które poprawia wygląd naszej skóry.

Jesteś zestresowaną osobą? Długotrwały, przedłużający się stres podwyższa poziom androgenów, przez co produkowana jest większa ilość sebum. Jednym z powodów zwiększenia zachorowalności na trądzik wśród dorosłych kobiet jest przyjęcie na siebie więcej obowiązków w życiu zawodowym, bez rezygnacji z obowiązków domowych. To naturalnie nakłada na nie presję i zwiększa poziom stresu.

Odwiedź salon kosmetyczny kraków, oddaj się w ręce specjalistów, którzy, ukoją twoje zszargane nerwy. Po takiej wizycie, będziesz czuć się rześko i obniżysz poziom stresu.