Które pędzle do makijażu warto kupić?

pedzel-do-makijazuDo tej pory używałaś wyłącznie załączonych do cieni aplikatorów i zwykłego pędzla do różu. Czy jednak to wystarczy do wykonania perfekcyjnego makijażu? Być może, jednak efekt nigdy nie będzie taki sam, jaki da Ci makijaż wykonany choćby podstawowym zestawem pędzli do makijażu. Jakie zatem pędzle powinny znaleźć się w Twojej kosmetyczce? Podpowiadamy w najnowszym materiale.

Pędzel do cieni

Absolutna podstawa wśród pędzli do makijażu, w którą powinny zaopatrzyć się wszystkie kobiety. Dlaczego? To właśnie ten pędzel zadba o perfekcyjne rozłożenie i rozmazanie cienia na powiece oraz aplikację go w nawet najbardziej niedostępnych fragmentach oka. Dzięki niemu nie tylko pięknie podkreślisz kolorem oczy, ale również wykonasz piękne kreski. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie posiadanie kilku różnej wielkości modeli, które po pierwsze pozwolą na aplikację cienia, wykonturowanie oka i perfekcyjne kreski, np. w smoky eye.

Pędzel do podkładu

Przyznaj się, zazwyczaj nakładałaś podkład palcami. Podobnie jak Ty, czyni większość kobiet. I chociaż jest to jakiś sposób, który nota bene rekomendowany jest przez wielu wizażystów, znacznie lepszym rozwiązaniem, które pozwoli na pozbycie się efektu maski i ekonomiczne zużywanie podkładu, będzie nakładanie go specjalnym pędzlem, który znajdziesz na https://www.perfumeria.pl/Ona/Makijaz. Dzięki niemu będziesz mogła raz na zawsze zapomnieć o brudnych palcach co rano. Od czasu, gdy zaczniesz go używać, Twojej skórze towarzyszyć będzie nie tylko przyjemny dotyk pędzelka każdego ranka, lecz przede wszystkim precyzyjna aplikacja podkładu, który dotrze do każdego zakamarka Twojej twarzy.

Pędzel do pudru

Masz wrażenie, że pędzli do pudru jest zbyt wiele i nie wiesz, który powinnaś wybrać? Oczywiście, istnieje kilka rodzajów, jednak te najbardziej podstawowe, które pomogą Ci w nałożeniu makijażu, rozpoznasz nawet z daleka. Mają gęste i miękkie włosie i są z reguły największe. Zanim jednak dokonasz ostatecznego wyboru, sprawdź który będzie najodpowiedniejszy dla Ciebie. Przejedź kilka rady włosiem po wierzchu dłoni, a tym sposobem przekonasz się, czy dany pędzel do pudru będzie odpowiedni do użytkowania na co dzień.

Pędzel do różu

Elementem zamykającym pędzlowe must have jest pędzel do różu i bronzerów. Dzięki jego stosowaniu możesz zdziałać cuda podczas konturowania swojej twarzy, co na każdym kroku udowadnia Kim Kardashian.

Kiedy już wybierzesz swoich 5 pędzli, nie zapominaj o ich prawidłowej higienie, a więc myciu pod bieżącą wodą z mydłem lub płynem do czyszczenia pędzli i pozostawieniu do wyschnięcia na ściereczce. Dzięki temu posłużą Ci na długi czas.