Nawilżanie podstawą dla młodo wyglądającej skóry

Cheerful female with fresh clear skin, white backgroundWoda stanowi około 60% masy ciała człowieka. Bez odpowiedniego nawodnienia, organizm zaczyna zmniejszać możliwości odpowiedniego funkcjonowania, regeneracji komórek czy odżywiania.

Skóra, jako narząd ochronny, łącznik wewnętrznych przestrzeni organizmu, ze światem zewnętrznym, narażona jest na ekspozycję wielu fizycznych czynników wpływających na jej wygląd i kondycję. Duża część, bo około 20% wody zawartej w komórkach człowieka znajduje się właśnie w skórze. Podczas codziennych czynności, w ciągu doby, z ciała wydala się zwykle się około 2,5 litra wody. Najczęstszym sposobem „uciekania” wody z organizmu są procesy obrony przed wysoką temperaturą, czyli pocenie się i parowanie przez skórę. Należy pamiętać, że używanie nieodpowiednich kosmetyków do mycia skóry, powoduje nadmierne usuwanie ochronnego płaszcza lipidowego, co również komplikuje jej właściwe funkcjonowanie, w tym liczne podrażnienia. Nadmiernie wysuszona warstwa rogowa powolnie traci zdolności do odbudowy naskórka. Zauważalne skutki tej nieprawidłowości to szorstkość najmniej odżywionych powłok skóry, pęknięcia, nadmierne rogowacenie. Jeśli niedobór wody dotyka także głębszych warstw skóry, sprawa robi się nieco poważniejsza, gdyż to skutkuje utratą jej jędrności, a nawet powstawaniem zmarszczek. Na szczęście współczesny przemysł kosmetyczny odnalazł metody na to, by wspomóc kobiety dbające o swój wygląd. W dobrych aptekach i drogeriach można znaleźć produkty pozwalające uniknąć konsekwencji niektórych z tych negatywnych zjawisk, takich jak na przykład przyśpieszone starzenie się skóry, spowodowane jej wysuszeniem.

Firma scananida.com.pl w swoim asortymencie proponuje kosmetyki nawilżające skórę ciała i rąk, których działanie ukierunkowane jest na to, by zasilać właściwości ochronne wytwarzanego już przez organizm płaszcza lipidowego, uzupełniać substancje odpowiedzialne za wchłanianie i wiązanie wody oraz tworzyć na skórze warstwy odporne na wysychanie.

Produkowane przez firmę scananida.com.pl kremy, balsamy i emulsje nawilżające do ciała, w swoim składzie posiadają tak zwane emolienty, czyli środki wspomagające nawilżenie na bazie naturalnych substancji natłuszczających. Owe preparaty zaaplikowane na powierzchnię skóry tworzą filtr, który znacznie redukuje parowanie wody. Efektem tego jest odnowa warstwy rogowej naskórka, dzięki zatrzymaniu wody w tej części skóry.

Sucha skóra to zmora wielu kobiet w wieku dojrzałym. Zmieniająca się gospodarka hormonalna wpływa na wydzielanie naturalnego łoju produkowanego przez komórki podskórne. Kwas hialuronowy, którego niedobór zwiększa się wraz z wiekiem, powoduje powstawanie zmarszczek. Zanikająca ilość właściwości higroskopijnych nie jest w stanie wpłynąć na regenerację naskórka. Wiek 40+ jest dla skóry bardzo ciężkim okresem, gdyż zmiany zachodzące w organizmie powodują zaprzestanie wytwarzania też wielu innych substancji ją odżywiających. W czasie tym należy zwracać szczególną uwagę na dobór odpowiednich kosmetyków nawilżających, gdyż wysuszona skóra często podatna jest na podrażnienia, jak i również na przyspieszone starzenie.