NTM – wstydliwy problem, który da się wyleczyć!

couple-bedroom-140423Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej cieszą się coraz większą popularnością. Pacjentki zgłaszają się do Klinik Ziemlewski z takimi problemami jak blizny poporodowe, nieprawidłowości w budowie narządów intymnych, niedostatecznie wyeksponowany punkt G, zbyt luźna pochwa czy mimowolne popuszczanie moczu.
Eksperci z Kliniki Ziemlewski wyjaśniają, czym jest NTM, jakie są jego rodzaje i jak przebiega leczenie. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się wszystkiego o wysiłkowym nietrzymaniu moczu!

Czym spowodowane jest wysiłkowe nietrzymanie moczu?

Wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane jest niewłaściwą pracą mięśni dna miednicy (tzw. mięśni Kegla), których zadaniem jest m.in. utrzymanie moczu w pęcherzu moczowym. Tym, co może je osłabić są przebyte ciąże (dotyczy to zwłaszcza pań po traumatycznych porodach), infekcje dróg moczowych, mikrourazy czy niektóre leki. Widocznym znakiem rozluźnienia tych mięśni jest właśnie mimowolne popuszczanie moczu – tłumaczą specjaliści z Kliniki Ziemlewski.

Problem wysiłkowego nietrzymania moczu dotyczy zazwyczaj:

– kobiet po więcej niż jednym porodzie (80% przypadków),

– kobiet po 45 roku życia (80% przypadków),

– kobiet po operacjach układu moczowo-płciowego,

– pacjentów z kamicą nerkową,

– pacjentów chorujących na cukrzycę,

– pacjentów ze stwardnieniem rozsianym,

– osób o zwiększonej masie ciała,

– pacjentów po przebytym udarze mózgu,

– osób skarżących się na bóle w okolicy kręgosłupa.

Jakie są rodzaje nietrzymania moczu?

Nietrzymanie moczu możemy podzielić na:

– wysiłkowe nietrzymanie moczu – spowodowane jest osłabieniem mięśni Kegla, do mimowolnego popuszczania moczu dochodzi zazwyczaj w         trakcie takich czynności jak; kaszel, śmiech, aktywność fizyczna, podnoszenie ciężarów, dźwiganie, kichanie, etc.

– naglące nietrzymanie moczu – popuszczanie ma miejsce nawet wówczas, gdy w pęcherzu znajduje się niewielka ilość moczu, przyczyną tej           dolegliwości są niekontrolowane skurcze pęcherza moczowego lub zbytnia aktywność mięśni wypieracza (może być ona spowodowana                   czynnikami neurogennymi np. zespołem pęcherza nadreaktywnego),

– nietrzymanie moczu o typie mieszanym – jest to połączenie dwóch wcześniejszych rodzajów nietrzymania moczu.

Czy problem wysiłkowego nietrzymania moczu dotyczy i Ciebie?

Problem wysiłkowego nietrzymania moczu może dotyczyć Cię jeśli:

– w ciągu dnia wielokrotnie oddajesz mocz,

– wstajesz w nocy częściej niż raz, by oddać mocz,

– masz trudności z rozpoczęciem oddawania moczu,

– w trakcie oddawania moczu odczuwasz ból w okolicy podbrzusza,

– cierpisz na częste stany zapalne dróg moczowych,

– oddając mocz masz poczucie, że nie załatwiłaś się do końca,

– w trakcie oddawania moczu doświadczasz uczucia pieczenia lub szczypania,

– mimowolnie popuszczasz mocz podczas kaszlu, wysiłku fizycznego, schylania się, etc.,

– musisz uciskać na brzuch, by móc oddać mocz.

Jeśli pacjentka zauważyła u siebie któryś z tych objawów powinna jak najszybciej zgłosić się do lekarza, który ją zdiagnozuje i zaleci odpowiednie leczenie. W trakcie wizyty należy opowiedzieć lekarzowi o swoich spostrzeżeniach i obawach, co pozwoli dobrać właściwą do rodzaju nietrzymania moczu terapię – radzą specjaliści z Kliniki Ziemlewski.

Pacjentka, która chciałaby w warunkach domowych sprawdzić czy nie cierpi na wysiłkowe nietrzymanie moczu może wykonać tzw. test podpaskowy, który pozwoli ocenić intensywność popuszczania moczu. Test trwa od 24 do 48 godzin i polega na noszeniu podpasek, w trakcie wykonywania codziennych czynności. Po upływie tego czasu zużyte podpaski są ważone – tłumaczą doświadczeni ginekolodzy z Kliniki Ziemlewski.

Mam NTM i co teraz?

Nietrzymanie moczu to dolegliwość z gatunku tych, które nie ustąpią samoistnie, dlatego tak ważne jest jak najwcześniejsze rozpoczęcie leczenia. Skuteczną metodą uporania się tą przypadłością jest laserowe leczenie nietrzymania moczu. W Klinice Ziemlewski odbywa się ono przy pomocy lasera Er-YAG firmy Fotona bądź lasera Mona Lisa Touch™. Sekret zabiegu tkwi w fototermicznym, nieablacyjnym obkurczaniu pochwy, które finalnie skutkuje przywróceniem cewce moczowej prawidłowej funkcjonalności – wyjaśniają eksperci z Kliniki Ziemlewski. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny, charakteryzuje się również wysoką skutecznością i brakiem okresu rekonwalescencji.

Umów się na zabieg i uporaj się z problemem nietrzymania moczu! Wybierz bezbolesną i niewymagającą hospitalizacji metodę leczenia, która pozwoli Ci znów cieszyć się pełnią życia!

Więcej informacji na: http://klinikiziemlewski.pl/cennik