Odzyskaj pewność siebie ze stomatologią estetyczną

Portrait of a young woman's face eating an appleNic tak nie ujmuje pewności siebie jak nieładny uśmiech z przebarwieniami, przerwami pomiędzy zębami czy dziurami powstałymi na wskutek ich usunięcia. Zwłaszcza dzisiaj, kiedy wygląd ma ogromne znaczenie i skutecznie ułatwia życie zarówno prywatne, jak i zawodowe. Zadbana skóra i paznokcie, lśniące włosy, staranny makijaż i czyste ubranie podkreślające atuty sylwetki – to wszystko składa się na estetykę wyglądu, a piękne białe zęby są jego nieodłącznym elementem. Nie wszyscy możemy pochwalić się naturalnie mocnym i równym uzębieniem. W takiej sytuacji warto skorzystać z możliwości poddania się jednemu z zabiegów stomatologii estetycznej.

Jak sama nazwa wskazuje to dziedzina stomatologii, która zajmuje się głównie problemami natury estetycznej naszych zębów. Obejmuje takie zabiegi jak wybielanie różnymi metodami, korektę zgryzu, usuwanie przebarwień, a nawet… biżuterię nazębną. – Trafia do nas sporo pacjentów zainteresowanych tymi zabiegami. Ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę z wagi wyglądu, zależy im na pięknym uśmiechu i to wymiar estetyczny jest główną przyczyną ich wizyt. Ale przecież równie ważna jest kwestia zdrowotna – tłumaczy specjalistka z kliniki Praktyka Stomatologiczna Es Dentica – Na przykład korekta linii uśmiechu, prostowanie zębów itd. zapobiega odkładaniu się płytki nazębnej, skutecznie ułatwia czyszczenie zębów, a zatem zmniejsza ryzyko powstawania próchnicy – tłumaczy.

Współczesna stomatologia ma do zaoferowania zabiegi, które przeprowadzone przez doświadczonego stomatologa i z użyciem nowoczesnego sprzętu mogą zapewnić piękny i długotrwały efekt. To przede wszystkim korekta linii uśmiechu – zakładanie licówek, mostów, implantów oraz różnego rodzaju koron zębowych doskonale imitujących naturalne uzębienie. Nawet martwe zęby po leczeniu kanałowym można skutecznie wybielić tak, aby wyglądem nie odbiegały od pozostałych. Kwestią decydującą o wyborze zabiegu jest najczęściej pacjent oraz budżet, jaki może przeznaczyć na leczenie (może np. zdecydować się na tańsze mosty lub dużo droższe implanty). W stomatologii cena idzie jednak w parze z jakością – dużo droższe rozwiązania mogą być przy odpowiedniej profilaktyce nawet dożywotnio trwałe.

Wśród popularnych zabiegów można wyróżnić wszelkiego rodzaju wybielanie zębów. Istnieje kilka sposobów, z czego wybielanie nakładkowe możemy przeprowadzić w domu: pacjent dostaje od lekarza nakładki wykonane na podstawie wcześniejszego wycisku szczęki oraz specjalny żel. W domu wystarczy umieścić porcję żelu w nakładkach, umieścić je na zębach i trzymać tak przez ok. osiem godzin (najwygodniej zakładać je na noc). Kuracja trwa ok. 10 dni, w zależności od stopnia przebarwień. Równie popularne jest wybielanie zębów Beyond. To jednorazowy zabieg polegający na jednorazowej aplikacji specjalnego żelu na powierzchnię zębów, a następnie aktywacji jego wybielających właściwości za pomocą akceleratora. Jeżeli wstydzimy się przerw między zębami, stomatolog jest w stanie skutecznie je usunąć. Specjalista bez problemu nadbuduje także złamane zęby lub wyrówna dziąsła.

Warto zawczasu wiedzieć, że wszystkie te zabiegi przynoszą efekty indywidualne dla każdego. Na przykład wybielanie nie zapewni nam uśmiechu hollywoodzkiej gwiazdy, jeżeli przychodzimy do stomatologa z dużym stopniem przebarwienia. Czasami dla zadowalającego efektu konieczne jest kilka zabiegów – zastrzega specjalistka Es Dentica – Warto także pamiętać, że większość tych zabiegów jest trwała adekwatnie do swojej ceny, ale także do prowadzonej przez nas profilaktyki. Nawet najdroższe rozwiązania nie zapewnią nam stuprocentowych efektów przez długi czas, jeżeli nie będziemy regularnie odwiedzać dentysty i dbać o zęby w domu – tłumaczy.