Regularne wizyty u stomatologa gwarancją pięknego uśmiechu

Toothy smiling young woman hold green apple.
Toothy smiling young woman hold green apple.

Dentysta jest jednym z tych lekarzy, do których boi się chodzić wielu pacjentów. Jest to spowodowane przede wszystkim strachem przed bólem, związanym z ewentualnym leczeniem. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że w nowoczesnym gabinecie dentystycznym podczas leczenia nie będą odczuwali żadnego dyskomfortu. Obecnie prawie do wszystkich procedur, nie tylko w czasie leczenia kanałowego, używa się znieczulenia, dzięki któremu pacjent nie odczuwa żadnego bólu.

 

Dlaczego regularne wizyty są tak ważne?

Niektórzy ludzie decydują się na wizytę u specjalisty dopiero wtedy, kiedy odczuwają długi i uciążliwy ból. Zazwyczaj jest wtedy za późno na zaleczenie próchnicy zwykłymi sposobami. Ból oznacza, że bakterie wdarły się dalej – przez zębinę do miazgi zębowej. Tam umiejscowione są nerwy. Podczas regularnych wizyt, które zaleca się co pół roku, dentysta może szybko wykryć oraz usunąć ubytki. Dzięki temu pacjent uniknie dyskomfortu. Jeśli zaniedba wizyty, może się okazać, że lekarzowi nie pozostanie nic innego, jak podjęcie decyzji o leczeniu endodontycznym. Dzięki najnowszej technologii oraz użyciu mikroskopu dentystycznego, stomatolog jest w stanie bezbłędnie wykonać zabieg w znieczuleniu. Takimi narzędziami posługują się na przykład specjaliści z przychodni Dental City w Bielsku-Białej. W niektórych, ekstremalnych wypadkach, jeśli pacjent będzie zbyt długo zwlekał z pójściem do lekarza, może się okazać, że trzeba będzie usunąć zęba.

Piękny uśmiech dzięki wizytom u dentysty

Pacjenci udają się do gabinetu dentystycznego nie tylko po to, aby leczyć zęby. Piękny uśmiech to również białe i lśniące uzębienie. Dlatego dzięki regularnym wizytom możliwe jest zachowanie śnieżnobiałych zębów. Przychodnie mają w swojej ofercie zarówno wybielanie zębów na miejscu, jak i samodzielnie w domu, przy użyciu odpowiednich nakładek. Oczywiście trzeba pamiętać, aby o zęby dbać również między wizytami u stomatologa. Dzięki temu zęby nie tylko będą białe, ale również zdrowe. Ich regularne szczotkowanie oraz nitkowanie jest tak samo ważne jak wizyty w gabinecie. Przychodnie oferują nie tylko leczenie stomatologiczne, ale również ortodontyczne. W Dental City pracują specjaliści, którzy przywrócą pacjentom beztroski uśmiech. Takie zabiegi także wymagają regularnych wizyt, szczególnie już po założeniu odpowiedniego aparatu. Pacjent umawia się na nie po to, aby lekarz mógł kontrolować przebieg leczenia i wprowadzać okresowe zmiany w mechanizmie samego aparatu. Ortodonta „aktywuje” wtedy aparat, wymieniając „wypracowane” już łuki czy podkręcając sprężynki i gumki.

Dzięki regularnym wizytom u stomatologa piękny uśmiech nie będzie tylko marzeniem, a stanie się rzeczywistością. Nie trzeba bać się bólu, ponieważ znieczulenie jest już teraz w standardowym wyposażeniu każdego z gabinetów. Stosowane są również nowe i zaawansowane technologie. Wszystko po to, aby zwiększyć satysfakcję pacjenta oraz powodzenie zabiegów przy jednoczesnym zmniejszeniu dyskomfortu.