Styl życia a toksyny

W walce o zdrowy organizm wolny od toksyn potrzebna jest równowaga ciała i umysłu. Na tej samej zasadzie potrzebny jest wysiłek nas samych oraz doświadczonych lekarzy i terapeutów, którzy pomogą postawić odpowiednią diagnozę w przypadku wystąpienia poważniejszych schorzeń.

Organizm ludzki to maszyna biologiczna – musimy utrzymywać ją w odpowiednim stanie, nie narażać na czynniki szkodliwe, regularnie naprawiać a większe rzeczy zlecać fachowcom. Wtedy możemy liczyć na to, że nasza maszyna będzie działała sprawnie i wydajnie przez długie lata.
Mówiąc o dobrym życiu mamy na myśli przede wszystkim zdrowie – wolność od chorób i dolegliwości spowodowanych toksynami dzięki czemu opóźni się proces starzenia i wydłuży się okres pełnej sprawności psychoruchowej. Zacząć musimy od aktywności fizycznej. Przemiana materii nigdy nie będzie odbywać się z właściwą prędkością i w odpowiedni sposób jeśli organizm nie będzie wykazywał zapotrzebowania na składniki pokarmowe na odpowiednim poziomie by móc skompletować pełną i naturalną dietę. Brak aktywności fizycznej powoduje spowolnienie wszystkich procesów metabolicznych z trawieniem na czele. Pokarm długo zalega w organizmie, w jelitach tworzą się grudki kału a w całym układzie pokarmowym zachodzą procesy fermentacyjne, których normalnie tam być nie powinno. Efekt tego jest taki, że do krwioobiegu dostają się substancje, których być tam normalnie nigdy nie było. Większość z nich dociera prędzej czy później do wątroby i naraża ją na dodatkowy wysiłek. Inne substancje, przeważnie pestycydy i metale ciężkie, które przy szybszej pracy układu pokarmowego zostałyby wydalone odkładają się w tkankach prowadząc do degradacji poszczególnych komórek. Brak aktywności fizycznej to też większy odsetek tkanki tłuszczowej wśród tkanek organizmu. Pogarsza to nie tylko ogólny stan zdrowia ale także powoduje otłuszczenie wątroby. Jest to sytuacja skrajnie niepożądana bo wątroba to główny narząd oczyszczający organizm. Obudowanie jej tłuszczem znacząco obniża efektywność samooczyszczenia ludzkiego ciała.

Jedząc małe posiłki i prowadząc wystarczająco aktywny styl życia szybko zauważymy, że nasz organizm pracuje zdecydowanie lepiej. Możemy zjeść więcej bez wzrostu masy ciała. Znacznie mniej intensywne zabiegi wystarczą też by pozbyć się wchłanianych ze środowiska toksyn.