W jaki sposób przeprowadza się depilację nicią?

Beautiful sexy woman evening make up dark eye eyelashesKobiety z różnych regionów świata mają własne sposoby na dbanie o swój wygląd i ciało. Już od dawna w krajach arabskich, Indiach czy Chinach stosuje się zabieg depilacyjny, nazywany nitkowaniem. Ta metoda usuwania włosków, w wyniku mieszania się kultur, trafiła również do Europy, gdzie zyskuje coraz większą popularność.

W Polsce najczęściej do depilacji brwi lub wąsika stosuje się pęsetę lub wosk. Usuwanie włosków pęsetą jest czasochłonne oraz bolesne. W przypadku depilacji woskiem zabieg trwa dosyć krótko, jednak skóra po nim jest podrażniona i naciągnięta. Wosk nie może być również stosowany przez osoby z pękającymi naczynkami, które mają wrażliwą skórę lub z problemami dermatologicznymi.

Coraz więcej salonów kosmetycznych, w tym także Angel z Krakowa, wprowadzają do swojej oferty threading, czyli depilację nicią bawełnianą. Metodę tą wykonuje się za pomocą odpowiednio splecionej, 100% bawełnianej nici. Przy jej użyciu można chwycić nawet bardzo cienkie i krótkie włosy, usuwając je razem z cebulkami. Dzięki temu efekt będzie się utrzymywał przez dłuższy czas. Możemy się w ten sposób pozbyć niechcianego wąsiku, bródki, włosów na policzkach lub dokładnie wyregulować brwi.

Nitkowanie może być stosowane do depilacji skóry wrażliwej, czy tez skłonnej do alergii, nie powoduje podrażnień. Jest to metoda bardzo higieniczna i ekologiczna. Nie stosuje się przy niej żadnej chemii, kosmetyków, żelów i kremów. Zabieg ten pozwala na wyrywanie włosków wraz z cebulkami, przez co efekt utrzymuje się bardzo długo, nawet do 6 tygodni. W przypadku nitkowania nie mamy do czynienia z podrażnieniem, zaczerwienieniem lub naciągnięciem skóry. Zabieg jest mało bolesny, szybki i łatwy.

Zabieg przeprowadzony przez profesjonalistów (np. Angel w Krakowie) jest szybki i praktycznie bezbolesny. W salonach piękności nitkowanie wykonuje się specjalną nicią, dodatkowo nasączoną środkiem antybakteryjnym. Każda jest stosowana tylko i wyłącznie jednorazowo, dzięki czemu możemy być pewni, że zabieg ten jest bezpieczny.
Koszt wykonania tego zabiegu jest niewielki. Cena wykonania nitkowania waha się, w zależności od salonu i powierzchni przeznaczonej do depilacji, od 20 zł do około 120 zł za całą twarz.