Wiecznie czerwona twarz – rozwiąż to laserowo!

Portrait of beautiful young woman face. Isolated on white background.

Zdrowa i pełna blasku cera jest marzeniem każdej kobiety. Żaden podkład, puder lub rozświetlacz nie zastąpią zadbanej skóry. Na szczęście współczesna kosmetyka i medycyna estetyczna pozwalają na uzyskanie pięknego wyglądu i odzyskanie pewności siebie. W walce ze schorzeniami skórnymi na pewno pomoże laser FOTONA.

Przebarwienia, trądzik i rumień

Skóra twarzy jest narażona na działanie szeregu szkodliwych czynników. Czasami na jej niekorzystny wygląd mają wpływ także uwarunkowania genetyczne. Niestety, często nawet najbardziej skrupulatna pielęgnacja nie pomaga w pozbyciu się oszpecających przebarwień, wyprysków lub innych nieestetycznych zmian. Środki farmakologiczne oraz drogeryjne kosmetyki okazują się zawodne, niekiedy nawet pogłębiają problem.

Najczęściej za oszpecenie skóry twarzy odpowiada trądzik, zaburzenia barwnikowe oraz rumień naczyniowy. Wszystkie te problemy mogą mieć różną etiologię. Brązowe plamy pojawiające się na cerze osób dorosłych są rezultatem nadmiernej produkcji melaniny. Najczęściej tego typu problem dotyka kobiet, które zbyt często korzystają z kąpieli słonecznych. Wypryski mogą pojawić się na skórze w różnym wieku. Nastolatkowie skarżą się często na trądzik młodzieńczy, ludzie dorośli narzekają z kolei na tzw. trądzik różowaty. Zaczerwienienia i podrażnienia na twarzy może też wywoływać gęsta sieć włosowatych naczynek, które ze względu na konkretne czynniki gwałtownie się rozszerzają.

Wyrównany koloryt skóry

Większość problemów skórnych można skutecznie leczyć. Współczesna medycyna estetyczna zna sposoby na usunięcie przeróżnych zmian i dolegliwości, z którymi kiedyś trzeba było zmagać się latami. Jednym z najbardziej efektywnych rozwiązań jest stosowanie zabiegów z wykorzystaniem lasera FOTONA. Urządzenia te emitują intensywne promienie świetlne, które są zdolne do ingerencji w żywą tkankę. W zależności od problemu, z którym zmaga się pacjent, w trakcie zabiegu wykorzystuje się wiązki światła o różnych parametrach. Zabiegi wykonywane przy pomocy lasera FOTONA są bezpieczne. Jeżeli przeprowadza się je prawidłowo, nie niosą ze sobą ryzyka wystąpienia skutków ubocznych lub złapania infekcji.

Lasery neodymowo-jagowe Nd:YAG oraz Er:YAG wykorzystywane np. przez Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii BellaZone to nowoczesne urządzenia, które przydają się zarówno do wykonywania działań związanych z medycyną estetyczną, jak i dermatologią lub chirurgią. Światło emitowane przez tego typu aparaty może pomóc przy leczeniu szeregu chorób. Wykorzystuje się je m.in. do leczenia trądziku, usuwania żylaków, blizn, zmian skórnych, przebarwień i rozszerzonych naczynek. Świetnie sprawdzają się także w walce z procesami starzenia. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że lasery nie tamują objawów konkretnego schorzenia. Urządzenia skutecznie eliminują problem w szybkim czasie.

Dla kogo zabiegi?

Nie ma wielu przeciwwskazań dla laseroterapii tego typu. Nie mogą z nich korzystać pacjenci chorzy na epilepsję, cukrzycę, mający problemy z krążeniem oraz chorujący na niektóre choroby skóry. Z zabiegów powinny także zrezygnować kobiety w ciąży. Jak zaznaczają specjaliści z BellaZone, zanim dojdzie do wykonania procedury, trzeba się odpowiednio przygotować. Przed zabiegiem nie można stosować niektórych ziół, leków i kosmetyków. Nie należy także pić alkoholu, opalać się i złuszczać skóry. Ze względu na szereg zaleceń, najlepiej odpowiednio wcześnie skonsultować wszystkie elementy leczenia ze specjalistą.

Warto otworzyć się na nowoczesne rozwiązania. Współczesna medycyna tak szybko się rozwija, że często trudno nadążyć za kolejnymi rozwiązaniami. Lasery FOTONA to urządzenia zdecydowanie warte zapamiętania.