5 sposobów na skórę bez trądziku

140837522067195400Głównie mówi się o trądziku wieku młodzieńczego, jednak prawda jest taka, że może on dotyczyć także dorosłych. Często pojawia się on u kobiet po ciąży, ze względu na zmianę gospodarki hormonalnej. Jego powstawanie związane jest z nadmierną aktywnością gruczołów łojowych oraz rogowaceniem ujść mieszków włosowych. Pojawia się na twarzy, plecach, a czasem także na klatce piersiowej i ramionach.Przez nadmierną produkcję łoju przewody gruczołów łojowych są zatykane i ulegają poszerzeniu. Trądzik jest chorobą, dlatego osoby cierpiące na niego powinny być pod stałą opieką lekarza w celu jego wyleczenia. Aby wyleczyć objawy, którymi są krostki, zaskórniki, zmiany ropne, a także grudki, można zastosować kilka metod:

Sposób 1: Antybiotyki

 

Antybiotyki mogą mieć dwojaką formę: tabletek oraz maści. Leki w formie wchłanialne zawierają reinoidy, a ich głównym zadaniem jest przywrócenie zdolności do regeneracji naskórka oraz jego krótszą przemianę. Aby wyregulować gospodarkę hormonalną często zaleca się przyjmowanie leków hormonalnych, które mają wyrównać poziom hormonów w organizmie. Wadą stosowania terapii medykamentami przyjmowany doustnie jest to, że mogą one wpływać niekorzystnie na naszą wątrobę i niepotrzebnie przeciążać organizm.

 

Sposób 2: Oczyszczanie

 

Zmagający się z trądzikiem muszą przykuwać szczególną uwagę do codziennej pielęgnacji. Odpowiednie oczyszczanie skóry powinno stać się rytuałem. Każdego dnia cera powinna być nie tylko oczyszczona. Należy pamiętać również o złuszczaniu martwego naskórka. Preparaty, których będziemy używać nie powinny zawierać alkoholu, a ich głównym zadaniem ma być przywrócenie skórze właściwego pH. Skóra trądzikowa lubi preparaty ziołowe, które mają działanie łagodzące, za to nie lubi pocierania, gdyż powoduje to jej dodatkowe uszkodzenia. Po wykonanej pielęgnacji delikatnie osuszmy cerę.

 

Sposób 3: Peelingi medyczne

 

Peeling medyczny dobiera się indywidualnie do stanu kondycji i rodzaju cery pacjenta. Pozwalają one nie tylko usunąć zrogowaciały naskórek, ale są wzbogacone dodatkowo o składniki hamujące wydzielanie łoju, a także działające bakteriobójczo. Stanowi dobrą alternatywę dla osób, które nie chcą przyjmować przepisywanych przez lekarzy antybiotyków lub sterydów. Kuracja peelingiem medycznym trwa kilka miesięcy, ale dzięki temu poprawia się kondycja skóry i utrzymujemy ją w odpowiednim nawilżeniu bez zbędnego przesuszania.

 

Sposób 4: Dieta

 

Niektóre produkty mogą źle wpływać na kondycję naszej cery. Ważne jest więc unikanie ich, aby nie pogarszać stanu swojego zdrowia. Warto, aby osoby z cerą trądzikową, ograniczyły spożywanie przede wszystkim pikantnych potraw i produktów, gdyż powodują one wzmożoną pracę gruczołów łojowych. Odpadają także wszelkie fast foody, napoje gazowane, chipsy czy sztuczne soki. Zaleca się nie spożywanie również herbaty, czekolady oraz cytrusów. Lekarze natomiast radzą wzbogacić dietę w produkty zawierające witaminę A, B oraz kwasy Omega-3.

 

Sposób 5: Medycyna estetyczna

 

Leczenie trądziku możliwe jest także w gabinetach medycyny estetycznej. Można w nich wykonać zarówno peelingi chemiczne, jak i zabiegi wykorzystujące terapię laserem. Odkryto, że kwas hialuronowy działa tak samo dobrze na cerę trądzikową, jak na cerę normalną. Redukuje on stany zapalne, dzięki czemu nasza skóra odzyskuje lepszy wygląd. Każda terapia dobierana jest indywidualnie do potrzeb i oczekiwań pacjenta po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

 

Jak zapobiegać trądzikowi?

 

Specjaliści z kliniki Esteticmed w Częstochowie, zajmujący się leczeniem trądziku podkreślają, że nie ma sposobu, który pozwoli zapobiegać powstawaniu trądziku. Można natomiast unikać czynników, które powodują jego nasilanie, a są to między innymi:

  • przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych
  • miesiączka u dziewczyn
  • przebywanie w zbyt wilgotnym klimacie
  • ciąża
  • silne pocenie się
  • źle dobrane kosmetyki nie pozwalające skórze oddychać
  • przyjmowanie niektórych leków

 

Każdy może reagować na inny czynnik, dlatego ważne jest, aby obserwować, jak zmienia się nasza skóra po wprowadzeniu nowych produktów. Dzięki temu będziemy wiedzieć czego wystrzegać się w przyszłości.

Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą: http://www.esteticmed.pl/o-klinice/kliniki-esteticmed