Bezpieczny makijaż permanentny

Bezpieczeństwo makijaż

Pamiętaj o własnym bezpieczeństwie. Jeśli zdecydujesz się na trwałe zmiany na twarzy, koniecznie zadbaj o pewność, że osoba, która ma tego dokonać, posiada certyfikat, a ponadto sprawdź czy ten salon posiada pozytywną opinię. Najlepiej popytaj znajomych lub poczytaj fora internetowe.

Zagrożenia. Aby uniknąć zakażeń wirusami zwróć uwagę na środki higieny jakie zapewnia Ci specjalistka. Spytaj ją o dezynfekcję sprzętu, pamiętaj również o dezynfekcji twojej oraz o jałowych rękawiczkach, które powinna założyć kosmetyczka.

Jeśli barwnik zostaje umieszczony zbyt głęboko, mogą pozostać blizny po igle. Jeżeli zabieg naruszy skórę właściwą i wda się infekcja, również mogą wystąpić ślady. Prawidłowe wprowadzenie pigmentu jest całkowicie bezpieczne. Aby uniknąć nierównomiernego rozłożenia barwnika powinno się przeprowadzać zabieg w dwóch turach. Strupki, które pojawią się po pierwszym podejściu, muszą samoczynnie zniknąć, a wtedy przekonasz się, czy makijaż wygląda tak, jak powinien. Po dwóch tygodniach powinnaś udać się na korektę do tego samego salonu – powinna być uwzględniona w cenie za całość. Jeśli coś się nie uda, zawsze można dokonać poprawek. Kosmetyczka powinna mieć w zanadrzu barwnik w kolorze skóry, którym ewentualnie „zamaluje” niedoskonałości swojej pracy.

Makijaż permanentny wcale nie jest wieczny. W związku z tym, że skóra się łuszczy, barwnik z czasem blednie. Wtedy możesz wykonać korektę, która kosztuje o połowę mniej, niż pierwszy zabieg. Oczywiście nie uwalnia Cię to od wykonania reszty makijażu – pozostaje tusz do rzęs, podkład, puder i dobrze pokryć usta, nawet wypełnione pigmentem, błyszczykiem lub bezbarwną pomadką dla ochrony. Nie łudź się, że permanentne elementy będą wyjątkowo wyraźne – to delikatne kreski i stonowane kolory. Możesz wybrać je sama lub zdać się na gust i doświadczenie kosmetyczki.

Jak każda ingerencja w organizm – makijaż permanentny wywołuje określoną reakcję. Występuje opuchlizna miejsc nakłuwanych igłą. Teoretycznie, szybko znika, jednak czytając fora internetowe, nie jestem tego taka pewna. Jednak jeśli jesteś zdecydowana, to te drobne przeszkody nie powinny Cię zniechęcić.