CIENIE DO POWIEK MAC

Firma MAC słynie przede wszystkim z doskonałych cienie do powiek. Zawierają one dużo pigmentów, dzięki temu kolory są nasycone i nie tworzą sztucznego efektu. Cienie MAC są bardzo trwałe, nie obsypują się przy nakładaniu. Doskonale się ze sobą łączą, pozwala to tworzyć różne ciekawe stylizacje. Cienie nie rozmazują się i trzymają się na powiekach bardzo długo nawet przez 16 godzin. Cienie MAC można stosować za równo na sucho jak i na mokro. Stosowanie cieni na mokro powoduje wydobycie większej głębi koloru. Cień ma wówczas mocniejszy i bardziej intensywny kolor. Aplikując cienie przy pomocy cienkiego i wilgotnego pędzelka można łatwo narysować kreskę na powiece – uzyskuje się podobny efekt jak przy użyciu eyelinera.

Można skomponować własną paletę cieni do powiek w odpowiedniej dla nas kolorystyce. Dla palety można wybrać własną nazwę, która znajdzie się na opakowaniu kasetki. Dostępne są kasetki na 4, 6 lub 15 cieni. Doskonałą jakość cieni potwierdza również fakt, że cienie w kasetce nie kruszą się i paleta pozostaje w środku czysta. W kasetce wokół cieni nie tworzy się pył. Do wyboru mamy cienie matowe, błyszczące i z brokatem. Na skompletowanie własnej palety wydamy większą sumę pieniędzy, ale warto! Dużą zaletą cieni MAC jest również ich wydajność.

Jeżeli nie chcemy komponować własnej paletki cieni, możemy zdać się na profesjonalistów i zakupić już gotowy zestaw cieni, który posiada odpowiednio dobraną kolorystykę. Można również zakupić pojedynczy cień a nawet sam pigment.
Pigmenty MAC są pakowane w 7,5 gramowych opakowaniach, cena to około 20 dolarów. Są to bardzo intensywne pigmenty do powiek, występują w wielu wariantach kolorystycznych: matowych, metalicznych, perłowych czy rozświetlających. Pigmenty można również aplikować na sucho i na mokro. Doskonale się rozprowadzają i łatwo się nimi cieniuje. Dzięki aksamitnej konsystencji bardzo dobrze przywierają do powieki i utrzymują się na niej bardzo długo. Całe opakowanie pigmentu to duże wyzwanie, gdyż są one bardzo ekonomiczne. Podsumowując cienie i pigmenty MAC dzięki swoim właściwością i przepięknej kolorystyce stwarzają nieskończone możliwości w makijażu i dobrą zabawę przy tworzeniu nowych stylizacji.

Dodaj komentarz