Jak zatuszować zmarszczki

Zmarszczki są oznaką starzenia się, dlatego nie możemy się od nich ustrzec. To, co w naszych rękach to spowolnienie procesu ich powstawania, do osiągnięcia czego potrzebna jest odpowiednia dieta, aktywny styl życia a także stosowanie właściwych i odpowiednich do naszego rodzaju skóry oraz wieku kosmetyków do pielęgnacji skóry.

Z odsieczą idą nam firmy kosmetyczne, które polecają nam kremy przeciwzmarszczkowe i ujędrniające. O nich nie należy zapominać i stosować je zgodnie z przeznaczeniem. Nie ma powodu po sięgnięcie po krem, który jest przeznaczony po czterdziestym roku życia, jeśli nasza metryka pokazuje dziesięć lat mniej. Skóra nie ma potrzeby otrzymywania substancji zawartych w kremie dla osób w tym wieku.

Kremy przeciwzmarszczkowe, maseczki podwajają spłycić bruzdy widoczne na skórze. To, co pomoże nam dodatkowo uzyskać taki efekt to podkłady i pudry o działaniu antyzmarszczkowym. Ze względu na różne rodzaje zmarszczek należy wybrać odpowiedni preparat, który pozwoli je zatuszować najlepiej, jak się da. Ważne jest jednak, by nie zastosować zbyt dużej ilości preparatów, bowiem osiągnąć możemy efekt maski, który pogrąży nas znacznie bardziej.

Makijaż dojrzałej skóry powinniśmy rozpocząć od rozsmarowania w skórę twarzy, szyi oraz dekoltu preparatu, kremu lub żelu, o działaniu liftingującym. Skóra staje się bardziej napięta. Jeśli napięcie jest odpowiednie, czas na podkład matujący i róż na policzki. Jeśli jednak po zastosowaniu preparatu liftingującego czujesz, że skóra nie jest jeszcze właściwie napięta, warto zastosować podkład rozświetlający. Dzięki jego działaniu – pigmenty zawarte w podkładzie odbijają światło, zmarszczki optycznie spłycają się a skóra staje się jaśniejsza.

Kobieta o cerze dojrzałej powinna stronić od kosmetyków z drobinkami. Brokat w kosmetykach dodatkowo uwydatnia zmarszczki, zatem efekt taki jest dla nas jak najbardziej niewskazany. By schować zmarszczki w okolicy ust zastosować warto korektor, którego kolor powinien być o ton jaśniejszy od naszej cery.