Jaki podkład stosować na przebarwienia?

Beauty Spa Woman Portrait. Beautiful Girl Touching her FacePrzebarwienia na twarzy bardzo często pojawiają się w wyniku działania promieni słonecznych. Przybierają one bardzo różne formy: od plamek, przez zaczerwienienia o różnym stopniu nasilenia, po brązowe zmiany skórne. Oto efekt, jaki pozostawia po sobie nadmierna ekspozycja ciała na słońce.

Oczywiście z problemem tym najlepiej udać się do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej, jednak pozbycie się takiej niechcianej pamiątki z wakacji to proces długotrwały, wymagający dużej cierpliwości. Co zrobić, aby wyglądać lepiej, zanim odpowiednie leczenie przyniesie rezultaty? Odpowiedź jest prosta. Nawet najbardziej widoczne przebarwienia można przykryć odpowiednim makijażem. Aby go wykonać, musimy wybrać odpowiedni podkład. Najlepiej, jeżeli będzie to podkład mocno kryjący. Stosowanie podkładu ma sens jedynie wówczas, gdy nałożymy pod niego właściwą bazę. Możemy w ten sposób w znaczny sposób rozjaśnić twarz, a zwłaszcza ta jej część, która pokryta jest przebarwieniami. Dopiero po zastosowaniu bazy nakładamy podkład. Podkłady mocno kryjące charakteryzują się dużą zawartością białych pigmentów. Należy podkreślić, że tylko takie kosmetyki pozwolą nam zakryć różnego rodzaju zmiany skórne. Polecane są szczególnie podkłady Estee Lauder Double Wear, Revlon Colour Stay, Vichy Dermablend. W przypadku misji specjalnych, a więc dużych I bardzo widocznych zmian sprawdzi się z pewnością podkład Kryolan Dermacolor Light.

Równie istotny jak rodzaj podkładu jest sposób jego nakładania. Należy pamiętać, że podkład mocno kryjący nakładamy na całą twarz, jeżeli przebarwienia objęły całą jej powierzchnię. Gdy przebarwienia są pojedyncze, podkład stosujemy punktowo, w miejscu wystąpienia zmian. Na pozostałą część twarzy stosujemy podkład delikatniejszy. Do nakładania podkładu używamy naszych palców. Dzięki temu, pod wpływem temperatury naszego ciała, kosmetyk osiąga zdecydowanie większą plastyczność i nałożymy go bardziej równomiernie. Podkład dobrze jest utrwalić jak najbardziej delikatnym pudrem. Unikniemy w ten sposób nadmiernego obciążenia skóry. Mocne, kompaktowe pudry nie są w tym przypadku wskazane. Walka z przebarwieniami jest trudna i długotrwała. Warto, więc przyswoić sobie tych kilka podstawowych zasad, aby poprawić swój wygląd.

Sprawdź ofertę podkładów Vichy na apo-discounter.pl