Jesienny „remont” twarzy !

Lato już nami. Na naszej skórze na pewno w mniejszym bądź większym stopniu widoczne są jego pozostałości. Ale nie martwmy się jednak zawczasu bo jesień to doskonała pora aby coś z ty zrobić. Okres jesienny to doskonały czas właśnie na odwiedzanie różnych ośrodków SPA i salonów kosmetycznych, które przygotowały dla nas ciekawe oferty.

Tak więc drogie Panie, oto propozycja na takie właśnie zabiegi:

  1. Mikrodermabrazjaczyli złuszczanie martwego naskórka przy użyciu specjalistycznej głowicy diamentowej. Zabieg ten doskonale oczyści naszą skórę, usunie martwy zrogowaciały naskórek, pozwoli również na usunięcie ewentualnych przebarwień, które pojawiły się na naszej skórze po lecie. Mikrodermabrazja to doskonały sposób również na spłycenie zmarszczek. Zabieg ten doskonale mobilizuje naszą skórę do szybszej regeneracji. W momencie kiedy poddajemy się gruntownemu złuszczaniu warstwy rogowej, poprzez mikrodermabrazję, przygotowujemy tym samym naszą twarz do przyjęcia składników aktywnych, zawartych w kosmetykach. Dzięki takiemu przygotowaniu skóra łatwiej je absorbuje. Dla uzyskania najlepszych rezultatów, zalecamy  wykonanie mikrodermabrazji w serii kilku zabiegów.
  2. Peelingi chemiczne (kwasy złuszczające) – podobnie jak mikrodermabrazja, tak i kwasy są formą złuszczana martwego naskórka. Jest to jednak forma chemicznego złuszczania a nie mechanicznego jak w przypadku mikrodermabrazji. W zależności od potrzeb oraz kondycji naszej skóry, mamy do wyboru kwasy o różnych stężeniach, a tym samym różnej sile złuszczania. Peelingi chemiczne są pomocne przy usuwaniu przebarwień, piegów. Świetnie regenerują skórę, poprawiają jej elastyczność, jędrność a także spłycają zmarszczki.
  3. Laseroterapia – cieszy się ostatnio coraz większą popularnością. W salonach kosmetycznych jesień to doskonały moment aby poddać się np. tak zwanemu fotodmładzaniu. Laser pobudza bowiem syntezę kolagenu i elastyny, a tym samym poprawia jędrność, elastyczność i sprężystość skóry. Zabieg tego rodzaju należy również wykonać w serii kilku zabiegów. . Laser doskonale radzi sobie przy likwidowaniu przebarwień powstałych w wyniku nadmiernych „kąpieli słonecznych”, po ciążowych, powstałych na skutek zaburzeń hormonalnych, a także tych pojawiających się z upływem lat. Bardzo ważne aby w trakcie trwania terapii odpowiednio chronić skórę, przed słońcem (jesienią jest go niewiele) a także zimnem. Jesienią laser może posłużyć nam także depilacji, na przykład włosków, które pojawiają się na twarzy.