Kolagen naturalny – dobry na wszystko

Kolagen jest to główne białko tkanki łącznej. Występuje między innymi w skórze, ścięgnach, wątrobie, kościach, rogówce oka. Niestety z biegiem czasu jest go coraz mniej w naszym organizmie, co skutkuje powstawaniem zmarszczek,przebarwień, obniżeniem nawilżenia i jędrności skóry.
Nie tylko proces starzenia się jest głównym powodem obniżenia zawartości kolagenu w organizmie człowieka, ale również nadmierna aktywność fizyczna oraz choroba zwyrodnieniowa stawów czyli tzw. choroba autoagresyjna. Niedobór kolagenu w tych przypadkach wiąże się ze znacznymi dysfunkcjami aparatu ruchu.

Kolagen naturalny pozyskuje się ze skór ryb morskich i słodkowodnych. Można go kupić w postaci żelu lub w kapsułkach do doustnego stosowania.

Efekty stosowania kolagenu:

– spłycenie oraz zapobieganie pojawiania się nowych zmarszczek
– redukcja przebarwień
– poprawa nawilżenia skóry
– ujędrnienie skóry
– wyciszenie „gry naczyniowej”
– przyspieszenie gojenia się ran
– redukcja blizn
– zwalczenie cellulitu
– regeneracja paznokci oraz włosów
– usunięcie rozstępów
– poprawa wiązania wody w skórze
– leczenie paradontozy
– i wiele innych …

Jak stosować:

Pielęgnacja włosów – po umyciu włosów szamponem nanieść niewielka ilość kolagenu na mokre włosy oraz skórę głowy. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty nie należy spłukiwać kolagenu z włosów.
Po wmasowaniu kolagenu we włosy oraz skórę głowy można jak zawsze wysuszyć je suszarką lub pozostawić do wyschnięcia.

Pielęgnacja paznokci – nanieść na wilgotną skórę oraz paznokcie niewielka ilość kolagenu oraz wmasować aż do całkowitego wchłonięcia, następnie wmasować krem
nawilżający oraz nanieść oliwkę na skórki. Aby uzyskać jak najlepszy i najszybszy efekt należy przed nałożeniem kolagenu wykonać peeling dłoni.

Pielęgnacja skóry twarzy – po dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy szyi oraz dekoltu nanieść niewielka ilość kolagenu na wilgotną skórę oraz wmasować, aż preparat całkowicie się wchłonie.
Na koniec nanieść krem do twarzy. Najlepiej gdy taki krem będzie zawierał w swoim składzie kolagen. Przed nałożeniem kolagenu można wykonać peeling twarzy, odpowiednio dobrany do rodzaju skóry.

Pielęgnacja ciała – nanieść kolagen na wilgotną skórę ciała oraz wmasować, aż do całkowitego wchłonięcia, następnie nałożyć balsam do ciała lub oliwkę. Dobrze, aby taki zabieg poprzedzić peelingiem gruboziarnistym do ciała.