Makijaż w wakacyjne dni

Letni makijaż powinien być lekki a jednocześnie utrzymać się przez cały dzień. Co zrobić aby nie spłynął podkład oraz cienie na powiekach podczas wakacyjnych szaleństw?

 

Przede wszystkim powinnyśmy wybierać podkłady z filtrem SPF minimum 15 a nawet wskazane jest aby był większy,które z łatwością możemy znaleźć między innymi w aptekach.Najlepsze są podkłady o lekkich kremowych konsystencjach,unikajmy podkładów kryjących,gdyż mamy piękna opaloną buzię,więc nie warto tego przykrywać.Zamiast podkładów można stosować nawilżające kremy tonujące,zawierają niewielkie ilości pigmentu który wyrównuje koloryt skóry i ją matuje.
Oczywiście możemy wcale nie używać podkładów,gdy mamy pięknie opalona twarz,wystarczy wtedy brązer lub puder rozświetlający. Zanim wyjdziemy z domu warto pomyśleć o chusteczkach matujących lub sztyfcie matującym,które z łatwością zmieścimy do torebek:)

Przejdźmy więc do cieni na powiekach. Najlepsze będą mineralne,sypkie lub o konsystencji żelowej,aby nam się nie „skluszczyły” na powiekach.Możemy używać przeróżnych kolorów,zależy to tylko od naszej fantazji:) Na usta najlepszy będzie błyszczyk. Maskara może być ta którą używamy na co dzień,lub wodoodporna.
Nie przesadzajmy z ilością pudrów,podkładów i cieni przecież najważniejsze jest to aby w upalne wakacyjne dni wyglądać naturalnie pięknie:)