Manicure na Andrzejkowy wieczór !

Andrzejkowy wieczór zbliża się wielkimi krokami, wybierasz odpowiednią dla siebie stylizację, myślisz o makijażu. A jak będą wyglądać Twoje paznokcie? Pamiętaj by zadbać również o nie.

 

Szalony wieczór Andrzejkowy zapowiada się pod znakiem jaskrawych i odważnych kolorów. Połysk jest wskazany nie tylko w makijażu ale również na paznokciach. Nie obawiaj się pomalować paznokci w odcieniach szlachetnych metali. Manicure możesz wykonać sama w domu – Urodelka.pl pomoże Ci w tym!

W przed dzień Andrzejkowy zafunduj sobie zabieg parafinowy, któremu możesz poddać się w salonie kosmetycznym. Gotowy zestaw lub maseczkę możesz kupić też w drogerii. Ważne by nie wykonywać zabiegu parafinowego w dzień malowania paznokci, ponieważ lakier nie utrzyma się długo na płytce.

 

Kolorami, które zdecydowanie są najmodniejsze na ten wieczór to srebro oraz złoto. Większość emalii dodatkowo posiada kryształki i drobinki, które odbijają światło. Nigdy z mody nie wyjdzie również czerwień. Kolor ten pasuje praktycznie do każdej stylizacji. Hitem sezonu jesień-zima 2011/2012 dla odważnych jest malowanie paznokci na kolor niebieski. Paznokcie pomalowane na taki kolor wyglądają niezwykle oryginalnie. Dla kobiet skromniejszych, nie lubiących eksperymentować pozostają brązy oraz beże, które będą w modzie jeszcze przez długi czas.

JAK WYKONAĆ MANICURE?

  • nadaj kształt paznokciom, opiłowując je szklanym lub papierowym pilniczkiem – zrezygnuj z pilników metalowych, które przyczyniają się do rozdwajania się paznokci
  • wetrzyj w skórki preparat do ich rozmiękczania lub zamocz na kilka minut palce w ciepłej wodzie z dodatkiem mydełka
  • odsuń skórki drewnianym patyczkiem
  • przetrzyj płytkę zmywaczem do paznokci w celu odtłuszczenia jej
  • nałóż bazę pod lakier
  • nałóż pierwszą cieniutką warstwę lakieru, starając się to zrobić trzeba pociągłymi ruchami zaczynając od środka i schodząc na boki
  • po wyschnięciu nałóż w taki sam sposób drugą warstwę lakieru
  • nałóż lakier nawierzchniowy nabłyszczająco – utwardzający
  • nałóż oliwkę na skórki, a w skórę dłoni wetrzyj krem

Jeżeli chcesz, aby Twój manicure wyglądał perfekcyjnie wybierz się do salonu kosmetycznego na tego typu zabieg. Innym rodzajem manicure, który może okazać się strzałem w dziesiątkę jest MANICURE HYBRYDOWY SHELLAC. Tego typu manicure wygląda niezwykle efektownie i co ważne lakier utrzymuje się na paznokciach przez około 2-3 tygodnie.