Nawilżaj!!!

nawilżanieKażdy z nas chce pozostać jak najdłużej młody!
Przede wszystkim to wygląd skóry decyduje o zewnętrznej młodości. Brak zmarszczek, odpowiedni koloryt skóry, jej jędrność to 3 główne cechy jakie chcemy zachować jak najdłużej się tylko da.
Okazuje się że najważniejsze jest nawilżenie skóry, aby nie pokazała ona za szybko oznak starzenia.
Nie ważne jaki rodzaj cery mamy, każdy z nich potrzebuje odpowiedniego nawilżenia i utrzymanie go w skórze. Również cera tłusta!
Głównymi źle wpływającymi czynnikami na nawilżenie naszej skóry są:
-kawa
-papierosy
-alkohol
-klimatyzowane pomieszczenia
-przegrzewane pomieszczenia zimą
-nie dotleniona skóra.
Przede wszystkim powinniśmy zacząć od ograniczenia używek, następnie nasze dzienne spożycie wody powinno wynosić 1,5 l.
Kolejnym ważnym punktem jest odpowiednia pielęgnacja!
Podczas porannej toalety należy przemyć twarz wodą, a następnie przetrzeć wacikiem nasączonym tonikiem. Dopiero po tym powinniśmy przystąpić do nałożenia na nią kremu nawilżającego. Ze względu na zbliżającą się zimę do porannej pielęgnacji powinniśmy jednak zastosować kremy „na zimę”. Jednak osoby, które nie spędzają zbyt dużo czasu na mrozie powinny z nich zrezygnować by niepotrzebnie nie zatykać porów!
Po nałożeniu kremu wykonujemy makijaż. Warto zwrócić uwagę na właściwości używanego podkładu. Wiele z nich mają właściwości nawilżające oraz ochronny filtr słoneczny.
W ciągu dnia jeśli przebywamy w pomieszczeniu klimatyzowanym, a także w pomieszczenia mocno nagrzewanych, warto użyć wody termalnej. Wodą termalną należy spryskać twarz a następnie odsączyć skórę bibułką lub chusteczką.
Jeśli sytuacja od nas tego nie wymaga, po powrocie do domu zróbcie demakijaż odpowiednimi kosmetykami np.:
-mleczkiem
-pianką
-żelem.
Oczywiście nie powinnyśmy zapomnieć o ztonizowaniu skóry!
Następnie należy użyć kremu silnie nawilżającego, który zawiera takie składniki jak np.:
–hialuronian sodu
-wyciągi z hiacynta wodnego
-alg
-naturalne bio oleje
-kompleksy peptydowe
-kwas hialuronowy
-D-pantenol
-gliceryna roślinna
-alantonina
-mleczan sodu
-aloes.
Raz w tygodniu w celu lepszego wchłaniania składników należy wykonać peeling. Można wówczas zastosować maseczkę silnie nawilżającą, w postaci gotowych – kupnych maseczek nawilżających, lub zrobić ją ze składników naturalnych np,: mango.
Raz na jakiś czas dobrze było by wybrać się na profesjonalną kompleksową pielęgnację skóry do gabinetu kosmetycznego. Można wykonać wówczas jednorazowy zabieg oczyszczająco – nawilżający, lub serie zabiegów wykorzystujących np. ultradźwięki, prąd galwaniczny lub serie peelingów chemicznych np. peeling migdałowy.