Powiększanie ust

owiększenie ust – ma na celu powiększenie zbyt wąskiej czerwieni wargowej ust, słabo zarysowanego konturu ust. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego pozwalają na korekcję tych niedoskonałości.
Kwas hialuronowy, to substancja naturalnie występująca w skórze i tkance podskórnej człowieka. Odpowiada ona za odpowiednie nawilżenie i jędrność skóry oraz objętość tkanki podskórnej. Z wiekiem ilość naturalnego kwasu hialuronowego w skórze ulega zmniejszeniu. Rezultatem jest utrata jędrności i objętości warg oraz opadnięcie kącików ust. Preparaty, które są w tej chwili dostępne na rynku pozwalają na korekcję tych niedoskonałości (Preparaty: Surglips, Resylane, Teosyle Kiss).

Jakie znieczulenie jest stosowane ?
Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu stomatologicznym, lub przy zastosowaniu preparatu Emla-co daje duży komfort.
Bezpodstawne są obawy Pacjentek o zbyt przerysowany efekt po zabiegu powiększenia ust
Nie należy się tego obawiać, najczęściej 1 ampułka preparatu wygląda bardzo naturalnie, ale zabieg można zaczynać od ampułek po 0,5 ml aby się stopniowo przyzwyczaić do zmiany.

Przeciwwskazania do zabiegu:
Kobiety nie powinny powiększać ust w czasie ciąży i karmienia, w czasie miesiączki oraz po zażyciu aspiryny lub leków przeciwzapalnych.

Przed zabiegiem.
Nie można przez 1 tydzień przyjmować preparatów p-bólowych (zwiększają krwawienie) i preparatów rozrzedzających krew np. Aspiryna.

Jak długo trwa zabieg?
Powiększanie ust to zabieg mało inwazyjny.
Zabieg zazwyczaj trwa około 30 minut.

Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg powiększania i modelowania ust nie jest związany z bólem. Samo wkłuwanie igły nie jest bolesne, choć wygląda dość nieprzyjemnie. Przed zabiegiem Pacjentka jest znieczulona preparatem Emla, lub ma zastosowane znieczulenie stomatologiczne.

Po zabiegu.

Zaleca się pić dużo wody, aby nawodnić wprowadzony preparat i w pierwszym dniu unikać gorących napojów oraz nagrzewania okolicy ust. Przez dwa tygodnie należy unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna).

Efekt zabiegu.

Efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy w zależności od organizmu pacjentki, najczęściej ok. 1 roku. Efekt zabiegu zależy w dużej mierze od jakości preparatu , ale także precyzji i umiejętności lekarza. Modelowanie ust jest jak rzeźbienie bardzo delikatnej i wrażliwej okolicy-wymaga artystycznego podejścia i delikatności. Należy pamiętać, że trzeba szukać dobrych preparatów i dobrych Lekarzy –  bo przecież chcemy uniknąć powikłań  po zabiegu.

Dbaj o swoje usta – to Twój wielki skarb!

Dodaj komentarz