„Rainbow make-up”

Lato trwa. Pogoda dopisuje ale jeśli nawet czasem jest pochmurno to nic, taki dzień możemy pozytywnie naładować np. tęczowym makijażem ! Powieka wygląda wtedy, radośnie, wesoło, rzuca się w oczy i pozytywnie nastraja nie tylko nas ale i ludzi w naszym otoczeniu, którzy zwrócili uwagę na taki makijaż.

Tęcza jest czym pięknym i zachwycającym dlaczego by więc nie inspirować się nią również w sztuce makijażu ?!

Zobaczcie jak możecie wykonać taki makijaż.

 

1. Nakładamy podkład.
2. Nakładamy puder rozświetlający
3. Na powieki i na dolną część oka nakładamy pudrową kredkę i rozprowadzamy ją palcem po całej dolnej i górnej powiece. Kredka ma za zadanie wzmocnić kolory makijażu. Stanowi podkład.
4. Rozpoczynamy właściwy makijaż oka. Kolor zielony kładziemy w wewnętrznym kąciku oka. Obok nakładamy kolor zielony nieco jaśniejszy. Kolejno kolor zółty na środkową część ruchomej powieki. Następnie kolor bardziej intensywny – kolor żółty. Następnie nakładamy pomarańcz jaśniejszy i ciemniejszy. Następnie kolej na róż, którym wyjeżdżamy nieco poza załamanie.
5. Dolna powiekę od zewnętrznej strony malujemy niebieskim, po środku mieszamy dwa kolory, jaśniejsze odcienie niebieskiego i morskiego i w kąciku oka odcień zółtego.
6. Na koniec niebieską linię delikatnie poprawiamy cieniem czarnym aby niewiele ją przyciemnić.
7. Kolorem fioletowym wykańczamy zewnętrzną część oka.
8. Dolna powiekę podkreślamy czarna kredką.
9. Na górnej powiece rysujemy kreskę neonowym niebieskim.
10. Kredka zieloną poprawiamy kreskę w kąciku oka.
11.Tuszujemy rzęsy.