Pij na zdrowie

Każdy z nas wie, że w większości nasze ciało składa się z wody. Wiemy również, że poziom wody musimy uzupełniać każdego dnia. Jednak największy problem pojawia się podczas wyboru napoju.

Najlepszym napojem dla nas jest ciepła woda. Ciepła to znaczy najlepiej przegotowana. W zależności od pory roku może być ona letnia (latem nie wypijemy gorącej wody), lub bardzo ciepła. Ciepła woda jest przez nasz organizm najszybciej przyswajana, najlepiej gasi pragnienie i nawadnia nasze komórki. Nigdy nie pijemy wody z lodem. Nasz organizm musi taką wodę najpierw ogrzać, żeby móc ją przyswoić, a to dodatkowy wydatek energetyczny i utrata wody z organizmu.

Do ciepłej wody możemy również dodać sok z cytryny. Taki napój oczyści nasz układ pokarmowy i organy wewnętrzne. Pij wodę i ucz dziecko picia ciepłej wody, a nie słodkich napojów. Dodaj do każdego dnia ok. 4 szklanek ciepłej wody z cytryną, a w krótkim czasie poczujesz jak dobrze na ciebie działa. Niedobór wody w organizmie to przede wszystkim bóle głowy, zaparcia, zapalenia układu moczowego. Im silniejsze są takie dolegliwości, tym więcej ciepłej wody powinieneś pić codziennie.

 

Picie kawy, alkoholu i czarnej herbaty odwadnia organizm. Wypicie jednej filiżanki kawy powinno być uzupełnione dwoma filiżankami ciepłej wody, natomiast jeden kieliszek alkoholu to już dodatkowe cztery kieliszki wody do wypicia.